DARBE GİRİŞİMİ VE ALGI YANSIMASI

2016-07-28 17:53:00

DARBE GİRİŞİMİ VE ALGI YANSIMASI

 

Bilinçaltı bir savaş yöntemi olarak kullanılan algı yönetimi günümüze kadar tüm savaşlarda kullanılagelmiştir. Günümüzde ise bu yöntemin en yaygın olarak kullanıldığı alan sosyal medya denilen savaş alanıdır.

Türkiye üzerinde emelleri olan emperyalistler, haçlı ittifakı ve yerli işbirlikçilerinin işgal planlarını gerçekleştirebilmek için yıllardan beri algı yönetim savaşını sosyal medya üzerinden etkin bir şekilde kullanmakta olduğunu biliyoruz.

Belirli merkezlerden yönetilen bu algı operasyonunun yaygın olarak kullanılmış olan bir parçası da Türkiye’de emelleri için en önemli engeli teşkil eden Tayyip Erdoğandır.

Erdoğanofobi diye isimlendirebileceğimiz bu amaca ulaşabilmek için sosyal medyaya sürekli malzeme pompalanmış ve bu malzemeler muhalifler tarafından sürekli olarak kullanılmıştır.

Türkiye toplumunda yeterince Erdoğanofobi oluşturduklarını düşünen emperyalistler, diğer planlarıyla birlikte bir darbe teşebbüsünde bulunulduğu takdirde, ülke genelinde Erdoğan muhaliflerinin darbe teşebbüsünü destekleyeceği ve darbenin başarılı olacağını zannetmişlerdir.

Aslında ise tam tersi olmuş, büyük çoğunluk darbe teşebbüsüne karşı tavır almış ve teşebbüs akim kalmıştır.

Bana göre bunun sebebi, emperyalistlerin sosyal medya piyasasına pompaladıkları malzemelerin etkilerini yanlış değerlendirmeleri ve kendilerinin bu malzemelerin etkisine kapılmalarıdır. Yani sabah bir yalan uydur, akşama kendin de inan hesabı.

Ben bu duruma algı yansıması ismini veriyorum.

Son söz: sen zanneder misin ki senin zannettiklerini başkaları zannetmez.

 

 

0
0
0
Yorum Yaz